Kronika Kryminalna od 3 do 9 grudnia

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 3 do 9 grudnia. Materiał przygotowany został przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. 

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Młodzieżowa – nietrzeźwy kierujący

6 grudnia po 19.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 39-letnią kierująca Opel Astra. Kobieta po przebadaniu miała ponad 2, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

DK 62, 189 km – wypadek drogowy
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 9 grudnia przed 22.00. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Według wstępnych ustaleń policjantów 25-letnia kierująca osobowym Renault, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z osobową Skodą, którą kierował 67-letni mężczyzna. W konsekwencji Renault znalazło się w rowie. 67-latek był trzeźwy. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Więcej https://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-wypadek-na-dk62-przy-lotnisku/

NASIELSK
Głodowo Wielkie – kradzież z włamaniem do budynków

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 5 do 8 grudnia dokonał/li kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego i mieszkalnego, skąd zabrał/li m.in. wędki, łopaty, szpadle oraz bezpieczniki elektryczne. Pokrzywdzony oszacował starty na ok. 3000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nasielskim komisariacie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Warszawska– nietrzeźwy kierujący
7 grudnia przed 14.00, policjanci WRD zostali wezwani do zdarzenia drogowego na terenie stacji paliw. Funkcjonariusze ustalili, że 37-letni kierowca Ford Escort uderzył w tył poprzedzającego go Ford Mondeo. 37-latek po przebadaniu miał ponad 2, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY”
Pod takim hasłem st. sierż. Sylwia Ochmańska prowadziła cykl spotkań z dziećmi z podstawówki w Starych Pieścirogach. Celem zajęć była przede wszystkim rozmowa z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznania się z pracą policjanta. W sumie na spotkaniu z funkcjonariuszami uczestniczyło ponad 40 najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

„TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”- DZIAŁANIA NOWDWORSKIEJ DROGÓWKI
Podczas trwania kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” nowodworscy policjanci drogówki rozdają kierowcom ulotki. Otrzymują je głównie uczestnicy ruchu, którzy poruszają się po drodze z niesprawnym oświetleniem. Jednocześnie przypominamy, że jeszcze 15 grudnia trwają ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Tam można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Aplikacja Yanosik doprowadzi zainteresowanych akcją do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Poniżej prezentujemy listę takich placówek.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/83335,quotTwoje-swiatla-Twoje-bezpieczenstwoquot-dzialania-nowdworskiej-drogowki.html

KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM „POLICJANT I JA”
Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie plastycznym Komendy Stołecznej Policji pn. „POLICJANT I JA”. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku do lat 7 z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu miasta stołecznego Warszawy oraz powiatów okołowarszawskich, w których realizowany był program edukacyjny „Z Borsukiem bezpieczniej”. Termin składania prac upływa w dniu 15 lutego 2019 roku (liczy się termin wpływu pracy do Komendy Stołecznej Policji.
więcej – http://wprewencji.policja.waw.pl/wp/profilaktyka-spoleczna/konkursy/83322,KONKURS-PLASTYCZNY-DLA-DZIECI-W-WIEKU-PRZEDSZKOLNYM—-POLICJANT-I-JA.html

POLICYJNY BORSUK NA SPOTKANIU Z PRZEDSZKOLAKAMI
Policjant z nowodworskiej komendy wraz ze słuchaczami CSP w Legionowie odwiedzili przedszkolaków na Osiedlu Młodych. Celem takich zajęć była przede wszystkim rozmowa z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, którą uświetnił swoją obecnością policyjny „Borsuk”. W sumie na spotkaniu z funkcjonariuszami uczestniczyło ponad 150 najmłodszych mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/83373,Policyjny-Borsuk-na-spotkaniu-z-przedszkolakami.html

Podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.