Kronika Kryminalna od 4 do 10 grudnia

Publikujemy najnowszą kronikę kryminalną za okres od 4 do 10 grudnia. Materiał przygotowany przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Warszawska– kradzież laptopa i tabletu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 4 grudnia z niezamkniętego samochodu ciężarowego, dokonał/li kradzieży laptopa i tabletu. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 2000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Polna– nietrzeźwy kierujący
7 grudnia przed 1.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę Renault Clio. Po przebadaniu alkomatem mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Lotników– nietrzeźwy kierujący
8 grudnia po 16.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 37-letniego kierowcę Audi. Po przebadaniu alkomatem mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
Borkowo– kradzież drzewek ozdobnych

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 1 so 4 grudnia z terenu szkółki, dokonał/li kradzieży z 22 drzewek ozdobnych. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 3800 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nasielskim komisariacie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Młynarska- rozbój
5 grudnia po godz. 17.00 do sklepu spożywczego wszedł zamaskowany mężczyzna i zagroził ekspedientce przedmiotem przypominającym nóż. Następnie zażądał wydania gotówki. W sumie łupem napastnika padło ponad 470 zł. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego wyrachowanego przestępstwa.

CZOSNÓW
Kazuń Polski– nietrzeźwy kierujący

8 grudnia przed 15.00 policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 67-letniego kierowcę Fiata Uno. Po przebadaniu alkomatem mężczyzna miał ponad 2, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kazuń Nowy– wypadek drogowy

10 grudnia po 17.00 na skrzyżowaniu dróg 85 i 575 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Według wstępnych ustaleń policjantów 25-letni kierujący Fordem Mondeo włączając się do ruch w stronę NDM nie ustąpił przejazdu 23-letniemu rowerzyście. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

ZAKROCZYM
ul. O.H. Koźmińskiego– nietrzeźwy kierujący

10 grudnia po 13.00 policjanci WRD zostali wezwani do zdarzenia drogowego, w który kierowca Forda Focusa uderzył w mur klasztoru. Jak się okazało 27-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

„DZIEŃ ODBLASKÓW” NA DROGACH POWIATU
W dniu inauguracji działań „Dzień Odblasków” (6 grudnia br.) na terenie powiatu nowodworskiego, policjanci prowadzili akcję pod taką nazwą. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie takie działania organizowane są każdego roku. Funkcjonariusze ruchu drogowego przekazywali odblaski w trakcie patrolu i kontroli drogowych. Od 2018 roku „Ogólnopolskim Policyjnym Dniem odblasków” został ustanowiony 1 października.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/75507,quotDzien-Odblaskowquot-na-drogach-powiatu.html

Podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.