Kronika kryminalna za okres od 5 do 11 marca

Prezentujemy najnowszą kronikę kryminalną za okres od 5 do 11 marca. Materiały przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Ledóchowskiego– kradzież z budynku

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 4 na 5 marca, dostał/li się przez otwarte okno do remontowanego budynku i dokonał/li kradzieży odkurzacza przemysłowego o wartości 3000 zł. oraz zabytkowego żyrandola. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Modlińska – wypadek drogowy

9 marca przed 8.00 na ul. Modlińskiej, doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Według wstępnych ustaleń policjantów, 50-letnia kierująca Audi A3 jadąc w kierunku ul. Warszawskiej zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z pojazdem Ford Fiesta, którym kierowała 26-letnia kobieta wioząc ze sobą 55-letnią pasażerkę. W wyniku zdarzenia wszystkie uczestniczki zdarzenia trafiły do szpitala. Prawdopodobną przyczyną wypadku było zasłabnięcie kierującej Audii. Kierujące, mieszkanki pow. legionowskiego, były trzeźwe. Aktualnie w nowodworskiej komendzie prowadzone jest postępowanie, w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia drogowego.

CZOSNÓW
Aleksandrów – kradzież motocykla

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 9 do 11 marca, z niezamkniętej posesji dokonał/li kradzieży motocykla marki MZ,
rok. prod. 1988. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 2500 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z czosnowskim komisariatem.

ZAKROCZYM
Trębki Stare – nietrzeźwy kierujący

7 marca po 22.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 42-letniego kierowcę Mini Cooper. Po przebadaniu mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NOWODWORSKA POLICJA INFORMUJE – WAŻNE!
Nowodworska policja informuje, że aktualnie Komendant Komisariatu w Czosnowie oraz Kierownicy Posterunków w Zakroczymiu i Pomiechówku będą pełnić dyżury dla interesantów, w każdy poniedziałek w godzinach: 10: 00 – 14:00. Powyższe informacje zostały umieszczone na budynkach oraz stronach internetowych przedmiotowych jednostek organizacyjnych policji.

„BEZPIECZNY PRZEJAZD” – DZIAŁANIA POLICJANTÓW I FUNKCJONARIUSZY SOK
Policjanci drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei wzięli udział w akcji „Bezpieczny Przejazd”. Celem przedsięwzięcia były działania prewencyjne, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77296,quotBezpieczny-przejazdquot-dzialania-policjantow-i-funkcjonariuszy-SOK.html

„BEZPIECZNY PIESZY” – DZIAŁANIA WRD
7 marca nowodworscy policjanci drogówki prowadzili kolejne w tym roku, działania kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Celem akcji jest wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań zarówno pieszych, jak i kierujących oraz wyrobienie w uczestnikach ruchu drogowego przeświadczenia o intensywności ich prowadzenia i nieuchronności odpowiedzialności za działania sprzeczne z prawem.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77378,quotBezpieczny-Pieszyquot-dzialania-WRD.html

Podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.