Kubańczyk i Brazylijczyk w nielegalnej podróży do Polski

Wczoraj (8 lutego) w ramach kontroli legalności pobytu cudzoziemców, po przylocie samolotu z Hiszpanii funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali dwóch mężczyzn. Obywatele Kuby i Brazylii przyjechali do Polski turystycznie, nie posiadając żadnych wiz ani dokumentów potwierdzających ich legalny pobyt na terytorium państw strefy Schengen.

Do zdarzenia doszło na terenie hali odbioru bagażu, po przylocie samolotu z Barcelony. Była to rutynowa kontrola legalności pobytu, której poddano kilkunastu podróżnych w celu sprawdzenia zasadności ich wjazdu i pobytu na terenie Polski. Wśród pasażerów rejsu z Hiszpanii, skontrolowano między innymi – podróżujących razem mężczyzn – obywatela Kuby i Brazylii. Obydwaj legitymowali się swoimi oryginalnymi paszportami, twierdząc że przyjechali do Polski na kilka dni w celach turystycznych, jednak żaden z nich nie posiadał ważnej wizy ani innego aktualnego wymaganego tytułu pobytowego, który uprawniałby ich do swobodnego podróżowania po krajach strefy Schengen. Nowodworscy funkcjonariusze Straży Granicznej, po skontaktowaniu się ze strona hiszpańską, ustalili, że Kubańczyk znajduje się w procedurze ubiegania się o ochronę międzynarodową na terytorium Hiszpanii, natomiast status Brazylijczyka w Hiszpanii jest nielegalny.

Cudzoziemców ukarano mandatami karnymi w związku z nielegalnym pobytem na terytorium RP, a po zakończonych czynnościach umieszczono w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przy PSG w Warszawie. Jeszcze dzisiaj wobec nich zostaną przeprowadzone dalsze czynności administracyjne z udziałem tłumacza.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.