Łomianki: Kurier kradł pieniądze za dostarczone paczki

Policjanci z Łomianek otrzymali informację o jednym z kurierów, który miał dokonywać kradzieży paczek. Funkcjonariusze zatrzymali Piotra G. Jak ustalili, mężczyzna otrzymał zlecenie z jednej z firm kurierskich na dostarczenia przesyłek. 38-latek dostarczył dwie paczki adresatom w nieoryginalnym opakowaniu, za które pobrał pieniądze. W tym samym dniu zwrócił jednak do magazynu paczki w oryginalnym opakowaniu jako niedostarczone. Jak się okazało, w środku były papiery i torebki foliowe, które miały nadać tą samą wagę przesyłkom.

Policjanci z Łomianek zatrzymali 38-letniego mieszkańca Warszawy. Zgodnie z informacją, którą funkcjonariusze otrzymali, Piotr G. miał dokonywać kradzieży paczek. Mężczyzna otrzymywał zlecenia od jednej z firm kurierskich na doręczenia przesyłek. 38-latek dostarczył dwie paczki adresatom w nieoryginalnym opakowaniu, za które pobrał pieniądze. W tym samym dniu zwrócił jednak do magazynu paczki w oryginalnym opakowaniu jako niedostarczone. Jak się okazało, w środku były papiery i torebki foliowe, które miały nadać tą samą wagę przesyłkom.

Jak ustalili policjanci, to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna. Jak się okazało, przywłaszczył sobie pieniądze w kwocie blisko 3,7 tys. złotych z doręczonych, a nie rozliczonych przesyłek. Policjanci przedstawili Piotrowi G. dwa zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

KPP Warszawa Zachód

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.