Łomianki: Ubrania ze sklepowych półek spakowała do toreb

Dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie kradzieży odzieży w jednej z placówek handlowych. Na miejscu policjanci zastali pracowników sklepu wraz z ujętą na kradzieży kobietą. Jak ustalili funkcjonariusze, 23-latka „zakupy” spakowała do toreb, a niektóre ubrania założyła na siebie i tak zamierzała opuścić sklep, nie płacąc za towar warty blisko 1,5 tys. złotych. W samochodzie i w miejscu zamieszkania policjanci ujawnili kolejne kolekcje ubrań z metkami warte około 8 tys. złotych. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy i one nie pochodzą z kradzieży. Teraz kobieta za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Było już po 20.00, gdy policjanci z Łomianek zostali wezwani na interwencję w związku z kradzieżą sklepową. W jednej z placówek handlowych na terenie gminy miało dojść do kradzieży ubrań. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali pracowników placówki wraz z ujętą na kradzieży kobietą.

Jak ustalili funkcjonariusze, 23-latka „zakupy” prosto z półek i wieszaków spakowała do toreb, a niektóre założyła na siebie i tak zamierzała opuścić sklep, nie płacą za towar warty blisko 1,5 tys. złotych. Ubrania zostały odzyskane i trafiły ponownie na sklepowe półki. Policjanci w samochodzie, którym poruszała się kobieta oraz w miejscu zamieszkania ujawnili między innymi kolejne kolekcje ubrań jeszcze z metkami z tej samej sieci sklepów oraz innej, dziecięcej. Ich wartość została wyceniona na kwotę około 8 tys. złotych.

Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy i one nie pochodzą z kradzieży. Kobieta usłyszała już zarzut. 23-latka przyznała się do kradzieży ubrań. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja