Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Łomna: Ratujemy i uczymy ratować

Nauczycielki Szkoły Podstawowej w Łomnie, Dorota Pawłowska i Sylwia Nowakowska, wzięły udział w szkoleniu organizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Dzięki temu zdobyły kwalifikacje do przeszkolenia uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tym celu szkoła otrzymała aż 5 fantomów oraz szereg publikacji (plakaty, płyty DVD, książki dla nauczyciela, książki dla uczniów, bajki dla dzieci, atrapy telefonów do nauki wybierania numerów alarmowych dla najmłodszych, itp.), które pomogą oswajać dzieci i młodzież z tematyką udzielania pierwszej pomocy. W każdym roku szkolnym placówka będzie zdawać raport do ogólnopolskiej bazy WOŚP, gromadzącej dane na temat ilości dzieci przygotowanych do udzielania pierwszej pomocy.

Szkoła w Łomnie dołączyła do blisko 13 000 placówek przeszkolonych w programie „Ratujemy i uczymy ratować”. Będzie jeszcze lepiej przygotowana do bicia rekordu w jednoczesnym udzielaniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, w którym brała udział już dwa razy, w październiku 2017 i 2018 roku!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.