Lotnisko: Interwencja wobec uczestników wieczoru kawalerskiego

Grupa Niemców i Austriak postanowili rozpocząć świętowanie wieczoru kawalerskiego już na pokładzie samolotu, którym lecieli do Nowego Dworu Mazowieckiego na lotnisko Warszawa – Modlin. Zamiast uczestniczyć w imprezie, spędzili kilka godzin w Placówce Straży Granicznej Warszawa-Modlin i otrzymali mandaty na łączną kwotę 5 tys. złotych.

O zakłócaniu porządku na pokładzie samolotu lecącego z Kolonii, funkcjonariusze Straży Granicznej zostali poinformowani kilka minut przed godziną 21:00. Dziewięciu Niemców i jeden Austriak spożywali na pokładzie samolotu własny alkohol oraz nie wykonywali poleceń załogi. Z uwagi na dużą liczbę niesubordynowanych pasażerów na miejsce zdarzenia udało się dziesięciu funkcjonariuszy Straży Granicznej, w tym trzech z Zespołu Interwencji Specjalnych PSG Warszawa-Modlin oraz czterech funkcjonariuszy Policji, którzy zabezpieczali teren wokół statku powietrznego.

Pasażerowie zostali pouczeni o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w przypadku nie podporządkowania się poleceniom wydanym przez interweniujący zespół funkcjonariuszy SG. Następnie zostali przeprowadzeni do pomieszczeń służbowych SG gdzie na podstawie art.210 ust.1 pkt 9 Ustawa Prawo Lotnicze (kto nie wykonuje poleceń dowódcy statku powietrznego związanych z porządkiem na pokładzie), zostali ukarani mandatami karnymi gotówkowymi.

nadwislanski.strazgraniczna.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.