Lotnisko: Kolejny pasażer pozostawił bagaż bez opieki

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin otrzymali informację o pozostawionym przed jedną z restauracji bagażu bez opieki.

Duża walizka znajdowała się przy wejściu do restauracji. Za pośrednictwem rozgłośni nadano odpowiednie komunikaty w celu ustalenia właściciela, a we wskazany rejon skierowano patrol pirotechniczno–interwencyjny Straży Granicznej. Po wstępnym rozpoznaniu podjęto ewakuację parkingu oraz dróg dojazdowych do Terminala oraz część Terminala (strefa odlotów). Prześwietlenie walizki przez pirotechników urządzeniem rentgenowskim, na szczęście nie wykazało niebezpieczeństwa – wynik Negatywny. Nie udało się ustalić właściciela bagażu.

Zgodnie z art. 210 ust.1 pkt.7 Prawo Lotnicze, za pozostawienie bagażu bez opieki na podróżnego nałożono mandat karny w wysokości 500 złotych. Przeprowadzone działania minersko – pirotechniczne nie spowodowały opóźnień w ruchu lotniczym.

Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Tym razem ewakuowano ponad 200 osób. Dlatego Straż Graniczna przypomina o niepozostawianiu bez opieki bagaży.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.