Lotnisko: Ukrainka z podrobionym oświadczeniem

50-letnia Ukrainka próbowała nielegalnie wjechać do Polski. Została zatrzymana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na lotnisku Warszawa-Modlin po przylocie samolotu ze Lwowa.

Kobieta do kontroli okazała paszport, polską wizę długoterminową wydaną w celu wykonywania pracy oraz „Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi”. Podczas kontroli okazało się, że oświadczenie w znacznym stopniu odbiega od oryginału. Z Powiatowego Urzędu Pracy wymienionego w oświadczeniu uzyskano informację, że dokument, którym posłużyła się cudzoziemka nie jest zarejestrowany. Podczas dalszych czynności ustalono, że Ukrainka planowała jeszcze tego samego dnia polecieć do Aten, posiadała już bilet na najbliższy lot.

W ramach wszczętego postępowania zatrzymanej obywatelce Ukrainy przedstawiono zarzut przekroczenia wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Ukrainy do Polski używając podstępu, posługując się w czasie kontroli podrobionym dokumentem. Zatrzymana przyznała się do popełnienia czynu, dobrowolnie poddała się karze w wymiarze pięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby wynoszący dwa lata.

Ponadto Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wszczął wobec obywatelki Ukrainy postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązującej do powrotu.

Straż Graniczna

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.