Lotnisko: Wbiegł na płytę lotniska i znieważył funkcjonariusza

W poniedziałek (03.12) na lotnisku Warszawa-Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, doszło do incydentu, w wyniku którego krewki pasażer usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza.

Do interwencji podjętej przez funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin doszło tuż przed wylotem samolotu do Brukseli. Przyczyną był 35-latek niedopuszczony do lotu ze względu na jego stan, który ewidentnie wskazywał na upojenie alkoholowe.

Mężczyzna nie wykonywał poleceń personelu pokładowego, cały czas sprawiając problemy tj.: ominął punkt kontroli chek – in wbiegając na płytę lotniska. Pasażera pouczono o zachowaniu zgodnym z prawem, wykonywaniu poleceń interweniujących funkcjonariuszy oraz możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego. Pasażer w trakcie rozmowy był bardzo pobudzony. W związku z brakiem reakcji na polecenia interweniujących funkcjonariuszy oraz agresywne zachowanie zostały użyte wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek.

W trakcie interwencji mężczyzna kilkukrotnie znieważył funkcjonariuszy, w związku z czym został zatrzymany. Usłyszał zarzut z art. 226 § 1 kk. Następnie został przeprowadzony do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Na miejscu zbadano go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik pomiaru – 0.87 mg/l. Chwilę potem został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Dworze Mazowieckim w celu pobrania krwi na zawartość alkoholu. Wynik badania – 1,83‰.

35-latek został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przy Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku. Odpowie za zakłócanie porządku w miejscu publicznym oraz znieważenie funkcjonariuszy w czasie pełnienia czynności służbowych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.