Miał zakaz prowadzenia pojazdów i próbował oszukać policjantów

W czwartek funkcjonariusze z pomiechowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę seata. 22- latek umyślnie wprowadził w błąd policjantów podając dane inne osoby, aby uniknąć odpowiedzialności. Mundurowi ustalili również, że mieszkaniec gminy Nasielsk posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

1 lutego 2024 r. o godz. 13:40 w Błędowie, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Pomiechówku zatrzymali do kontroli osobowego seata. W trakcie legitymowania okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna chciał oszukać mundurowych, podając dane inne osoby. Funkcjonariusze jednak szybko ustalili kim tak naprawdę jest mężczyzna, a za popełnione wykroczenie, polegające na umyślnym wprowadzeniu w błąd organu uprawnionego do legitymowania, nałożyli na 22- latka mandat karny.

Okazało sie także, że mieszkaniec nasielskiej gminy posiada obowiązujący przez okres 36 miesięcy zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi teraz kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.