Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Międzynarodowe ćwiczenia strażaków. Będzie duży ruch pojazdów pożarniczych

W następnym tygodniu w Nowym Dworze Mazowieckim oraz gminie Leoncin i rzekach Narwi i Wiśle, przeprowadzone zostaną międzynarodowe ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej „New Wave 2023”. W ćwiczeniach poza polskimi strażakami udział wezmą grupy ratownicze z Ukrainy, Finlandii, Austrii, Czech, Belgii i Chorwacji.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Akademia Pożarnicza, będące częścią międzynarodowego konsorcjum APELL, którego zadaniem jest organizacja ćwiczeń dla modułów ratowniczych wchodzących w skład Europejskiej Puli Zasobów Ratowniczych.

Scenariusz ćwiczeń obejmuje wystąpienie zagrożeń powodziowych wzdłuż rzek Narwi i Wisły, a część epizodów związana będzie m.in. z ewakuacją ludności przy użyciu łodzi ratowniczych, pompowaniem wody z terenów zalanych, dostarczaniem żywności do miejsc odciętych czy podwyższaniem wałów przeciwpowodziowych. Działania będą prowadzone przez dwie doby – również w nocy. Baza operacji będzie znajdowała się w Twierdzy Modlin, gdzie grupy utworzą obozowisko.

Tematyka ćwiczeń dotyczy zagrożeń powodziowych. Grupy międzynarodowe będą dysponowały pompami wysokich wydajności, łodziami do ewakuacji z zalanych terenów oraz wyposażeniem umożliwiającym podniesienie wysokości wałów.

W związku z powyższym w lokalizacjach, w których zaplanowano ćwiczenia, będzie można zauważyć zwiększony ruch pojazdów strażackich.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.