Czy chcesz poznać miłosne historie Twierdzy Modlin? Zapraszamy Was na zwiedzanie w walentynkowym klimacie. Podczas wydarzenia weźmiecie udział w zwiedzaniu niedostępnych obiektów Twierdzy Modlin nocą i poznacie romantyczne wątki z historii Twierdzy Modlin.

Nie ukrywamy, że ta wycieczka nie jest dla wszystkich. Jeżeli boisz się ciemności, masz lęk wysokości albo nie chcesz się ubrudzić, powinieneś właśnie skończyć czytanie tego tekstu.

Jeżeli nadal tu jesteś, to znaczy, że masz szansę wziąć udział w wydarzeniu, które zapamiętasz na bardzo długo.
W ramach wycieczki pokażemy pomieszczenia, które przez wiele lat nie były dostępne dla odwiedzających.

Czekają na Was następujące atrakcje:
– opowieść o miłosnych historiach Twierdzy Modlin
– wycieczka z przewodnikiem
– dla pierwszych 100 uczestników czeka upominek (przedpremierowo plakat turystyczny Twierdzy Modlin)

Spotykamy się 11 lutego br. o godzinie 18:00 pod Centrum Edukacji Historycznej – Prochownia 197, ul. Gen. Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki.

Zwiedzanie kosztuje 30 zł od osoby. Grupa startuje bez względu na warunki atmosferyczne i ilość zapisanych osób. Zwiedzanie zaczyna się z reguły kilka minut po wyznaczonym czasie ponieważ nasza Pani przewodnik ma miękkie serce i czeka na spóźnialskich. Wycieczka trwa około 3 godzin, podczas których pokonacie około 3 kilometrów. Trasa zwiedzania prowadzi przez niedostępny obszar Koszar Obronnych.

Wycieczka kończy się w miejscu startu. Program wycieczki może zostać rozszerzony jeśli będziecie w stanie przekonać do tego przewodnika. Jeśli chodzi o dzieci to bardzo je lubimy ale obawiamy się, że po 30 minutach stracą zainteresowanie przedstawianymi treściami. Na wycieczkę rekomendujemy zabrać wygodne obuwie na płaskiej podeszwie, ciepłe ubranie i latarkę.

Spiesz się liczba miejsc ograniczona!

Na teren wjedziecie wjazdem „A” (szlabany na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Bema). UWAGA! Ulica Poniatowskiego jest w trakcie remontu, wjazd odbywa się ulicą Bema.

Uwaga, na terenie funkcjonuje system płatnego parkowania (3zł/h). Należy pobrać bilet wjazdowy i przed wyjazdem opłacić go w parkometrach zlokalizowanych niedaleko prochowni. Bilet parkingowy można opłacić tylko gotówką (bilonem lub banknotami o nominałach 10 zł i 20 zł.) Kasy parkingowe znajdują się w sąsiedztwie Bramy Kadetów.

Więcej na stronie wydarzenia tutaj

Zobacz również