Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Modlin Twierdza: Zdjęcie brudnej Wisły jest z lipca

W ostatnich dniach wiele osób udostępnia poprzez media społecznościowe zdjęcie brudnej rzeki Wisły sugerując, że płyną nią ścieki z awarii kolektora przesyłowego prowadzącego do oczyszczalni ścieków Czajka. Zdjęcie choć jest prawdziwe to jednak stare i nie związane z awarią a z powodzią na Podkarpaciu w lipcu tego roku.

Modlin Twierdza to urokliwe miejsce. Liczne zabudowania forteczne przyciągają tłumy turystów. To również tu do rzeki Wisły wpada Narew. Ujście rzeki widać dobrze z tarasu widokowego na Wieży Czerwonej w modlińskich koszarach. Dzięki właścicielowi obiektu możemy zaprezentować stan jaki jest od kilku dni na obu rzekach.

Stan wody Wisły jak i Narwi układa się w strefie stanów niskich. Przy ujściu rzek widać główkę, której na zdjęciach publikowanych w sieci nie ma. Poziom wody jest również wysoki. Zdjęcie jak się okazało jest z lipca i zrobione zostało podczas powodzi, gdy na rzece Wiśle przechodziła fala kulminacyjna.

Obecny kolor rzeki Wisły jest taki sam jak Narwi. Awaria oczywiście powoduje, że nieczystości spływają rzeką ale nie jest to tak duża ilość aby zmienić kolor wody.

Zdjęcie wykonano 5 września 2020 roku o godzinie 10 z Wieży Czerwonej modlińskich koszar.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.