Motorowerzysta miał 2 promile

W sobotę policjanci z Pomiechówka zatrzymali nietrzeźwego kierowcę jednośladu. 41- latek jechał przysłowiowym wężykiem, bo jak się okazało w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat więzienia.

12 listopada 2022 r. po południu, mundurowi z Komisariatu Policji w Pomiechówku patrolowali rejon gminy. O godz. 14:50 w Śniadówku zauważyli jadącego drogą publiczną motorowerzystę. Nie trzymał on prostego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Zatrzymali więc kierowcę jednośladu do kontroli drogowej.

Od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu, a badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Okazało się, że 41- latek w wydychanym powietrzu ma aż 2 promile alkoholu. Policjanci zakazali mu dalszej jazdy i przekazali pod opiekę osoby najbliższej. Mieszkańcowi pomiechowskiej gminy, za kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policja po raz kolejny apeluje o niewsiadanie za kierownicę po najmniejszej nawet ilości spożytego alkoholu. To wielka nieodpowiedzialność, stwarzanie zagrożenia na drodze, które może kosztować życie lub zdrowie swoje lub innej osoby.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.