Może ruszać budowa ostatniego odcinka S7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na ok. 13 km drogi ekspresowej S7 Siedlin – Załuski. Umożliwi to uruchomienie procedur odszkodowawczych za przejęte nieruchomości pod budowę drogi, a także rozpoczęcie pełnego frontu robót w terenie. Niezwłocznie przekażemy wykonawcy plac budowy. Na sąsiednich odcinkach już trwają roboty.

Co jest do wykonania
Etap projektowania zakończony, kolejny to realizacja robót w terenie. W miejscu obecnej dwujezdniowej DK7 powstanie także dwujezdniowa, ale z trzema psami ruchu, ekspresowa S7. Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe – Poczernin i Przyborowice, drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska (np. ekrany akustyczne) i bezpieczeństwa ruchu drogowego (np. bariery energochłonne).

Kontrakt
Wykonawcą inwestycji jest firma Aldesa Construcciones Polska, a wartość kontraktu to ok. 692,5 mln zł. Zgodnie z podpisaną umową termin zakończenia wszystkich prac to wiosna 2025 r. Wykonawca złożył jednak roszczenia, w których oczekuje wydłużenia czasu na ukończenie oraz dodatkowych środków finansowych. Termin może zostać przesunięty w sytuacji, gdy wykonawca uzasadni, że w czasie realizacji nastąpiły okoliczności, na które nie miał wpływu, a uniemożliwiły one prowadzenie robót.

Procedura odszkodowawcza
Wydanie decyzji ZRID umożliwia wykonawcy rozpoczęcie prac (po przekazaniu placu budowy). Dla dotychczasowych właścicieli nieruchomości to także rozpoczęcie procedur związanych z wypłatą odszkodowań, które prowadzi Wojewoda Mazowiecki. O szczegółach tych procedur można przeczytać tutaj.

S7 na północ od stolicy
Od 23 grudnia 2022 r. kierowcy mają już do dyspozycji 275 km drogi ekspresowej od węzła Gdańsk Południe do Płońska.

Na odcinku Modlin – Czosnów roboty w terenie rozpoczęły się na początku września 2022 r. Z kolei dla odcinka Załuski – Modlin pod koniec grudnia 2022 r. uzyskaliśmy decyzję ZRID dla trasy glównej i wykonawca rozpoczął roboty. Teraz otrzymaliśmy również ZRID dla nowego przebiegu DK62 zlokalizowanego w rejonie węzła Ostrzykowizna. Szczegóły dotyczące zmian w organizacji ruchu jak i inne informacje o kontrakcie dostępne są na stronie internetowej S7 Płońsk – Czosnów.

W przygotowaniu jest ostatni fragment, wlot S7 od północy do Warszawy i węzła na skrzyżowaniu z drogą ekspresową S8. Jego realizację podzielono na dwa odcinki:

Czosnów – Kiełpin – w toku jest postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę trasy. Termin składania ofert został wyznaczony na 11 maja br.
Kiełpin – Warszawa – przygotowujemy dokumentację niezbędną do ogłoszenia, jeszcze w I połowie br., przetargu na wykonanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji ZRID.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.