Na 3 miesiące trafił do aresztu

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna jest podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną. Nowodworski sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie. 57- latek trafił już do jednostki penitencjarnej.

W tym tygodniu do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej, w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce natychmiast udała się załoga nowodworskiej prewencji. Mundurowi szybko ustalili, że w rodzinie dochodzi do przemocy. Pokrzywdzona opowiedziała policjantom o przemocy jakiej doświadcza ze strony mężczyzny. Według relacji kobiety, 57-latek będąc pod pływem alkoholu wszczyna awantury domowe, podczas których wyzywa ją słowami wulgarnymi. Dochodzi również do przemocy fizycznej, gdyż jak przyznała pokrzywdzona, mąż dusił ją, popychał i szarpał, a także groził pozbawieniem życia. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Sporządzili również Niebieską Kartę.

Materiał dowodowy jaki zgromadzili policjanci nowodworskiego Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego, w tym zeznania jakie złożyła pokrzywdzona kobieta, pozwoliły prokuratorowi na złożenie w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora i 57- latek najbliższe trzy miesiące spędzi teraz w areszcie.

Zgodnie z art. 207&1 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda, powinien stanowczo reagować i powiadomić organy ścigania.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.