Napastował pasażerkę, uderzył kapitana samolotu

Funkcjonariusze z Zespołu Interwenci Specjalnych w nowodworskiego lotniska zmuszeni byli siłą wyprowadzić jednego z pasażerów samolotu, który przyleciał z Dublina. Do zachowanie mężczyzny podczas lotu zastrzeżenia miał kapitan statku powietrznego, załoga oraz pasażerowie.

33-letni obywatel Litwy, jak wynika z raportu kapitana statku powietrznego podczas lotu zakłócał porządek na pokładzie. Mężczyzna spożywał własny alkohol, napastował seksualnie jedną z pasażerek, niepokoił swoim zachowaniem innych pasażerów. Nie stosował się też do poleceń wydawanych przez załogę, do czego miał obowiązek i naruszył nietykalność cielesną kapitana trzykrotnie go uderzając.

Podczas interwencji pasażer nie stosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, używał wobec nich niecenzuralnych słów i próbował zaatakować jednego z nich.

Wobec mężczyzny użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, chwytów obezwładniających oraz kajdanek, co nie przeszkadzało mężczyźnie w dalszych próbach ataku na funkcjonariuszy. Podczas dalszych czynności zatrzymanemu obywatelowi Litwy zmierzono zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 1,23 mg/l.

Mężczyzna trafił do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Z uwagi na stan zatrzymanego mężczyzny czynności wobec niego będą kontynuowane w późniejszym terminie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.