W czwartek (21.01) chwilę przed godziną 18 na skrzyżowaniu ulic POW i Granicznej w Nasielsku, doszło do potrącenia pieszego. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranny pieszy został przetransportowany pilnie do szpitala.

Kierujący Skodą Octavią 37-letni mieszkaniec Nasielska jadąc ulicą POW od ulicy Warszawskiej w kierunku Pomiechówka i bezpośrednio za wyznaczonym przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu z ulicą Graniczną, potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnię z lewej strony na prawą. Kierujący był trzeźwy a pieszy wydmuchał 0,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi naszej redakcji st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Pieszy w wyniku zderzenia doznał złamania ręki i nogi oraz urazu głowy. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni postanowili wezwać śmigłowiec Ratownik 12 z warszawskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pacjent dzięki transportowi lotniczemu, szybko trafił do specjalistycznego szpitala.

Na miejscu czynności prowadzili policjanci z nasielskiego komisariatu oraz nowodworscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Miejsce lądowania śmigłowca zabezpieczali strażacy.