Nasielsk: Potrącenie pieszego na POW

W czwartek (21.01) chwilę przed godziną 18 na skrzyżowaniu ulic POW i Granicznej w Nasielsku, doszło do potrącenia pieszego. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranny pieszy został przetransportowany pilnie do szpitala.

Kierujący Skodą Octavią 37-letni mieszkaniec Nasielska jadąc ulicą POW od ulicy Warszawskiej w kierunku Pomiechówka i bezpośrednio za wyznaczonym przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu z ulicą Graniczną, potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnię z lewej strony na prawą. Kierujący był trzeźwy a pieszy wydmuchał 0,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi naszej redakcji st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Pieszy w wyniku zderzenia doznał złamania ręki i nogi oraz urazu głowy. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni postanowili wezwać śmigłowiec Ratownik 12 z warszawskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pacjent dzięki transportowi lotniczemu, szybko trafił do specjalistycznego szpitala.

Na miejscu czynności prowadzili policjanci z nasielskiego komisariatu oraz nowodworscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Miejsce lądowania śmigłowca zabezpieczali strażacy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.