Nie zastosowali się do decyzji i zakazu

W piątkową noc na terenie powiatu nowodworskiego w ręce mundurowych wpadło dwóch kierujących, którzy w ogóle nie powinni wsiadać za kierownicę. Jeden z nich zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a drugi nie zastosował się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.

W ubiegły piątek o godz. 23:00, policjanci z Nasielska na ul. Warszawskiej podjęli kontrolę drogową osobowego audi. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że siedzący za kierownicą 19-latek z gminy Nasielsk, posiada wydany przez pułtuski sąd, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący aż do czerwca 2023 r. Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Tej samej nocy, również o godzinie 23:00 na ul. Warszawskiej, tym razem w Nowym Dworze Mazowieckim, funkcjonariusze czosnowskiego komisariatu podjęli interwencję wobec 22-latka kierującego fiatem. Mundurowi podczas kontroli drogowej sprawdzili m.in. czy mieszkaniec gminy Czosnów posiada prawo jazdy. Za chwilę wyszło na jaw, że 22-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Joanna Wielocha