Nie zdążył zalegalizować pobytu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali Senegalczyka, który spóźnił się ze złożeniem wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, dlatego jego pobyt w naszym kraju jest nielegalny.

Do zatrzymania 33-latka doszło w podwarszawskich Markach. Mężczyzna w chwili kontroli legalności pobytu posiadał ważny oryginalny paszport wraz z polską wizą wydaną w celu podjęcia pracy, tyle że wiza od ponad półtora roku była nieważna. Mężczyzna przyznał, że jest świadomy swojego nielegalnego statusu w Polsce, jak tłumaczył – nie zdążył złożyć wniosku do wojewody o zezwolenie na pobyt czasowy lub pracę.

Wobec Senegalczyka komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim wszczął z urzędu postępowanie administracyjne zakończone wydaniem decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu w terminie 30 dni oraz zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 1 roku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.