Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Pawła Chłopka, społecznego doradcy burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego do spraw osób z niepełnosprawnościami.
Jego zaangażowanie i oddanie sprawom mieszkańców pozostaną w naszej pamięci. Paweł Chłopek został powołany na stanowisko społecznego doradcy przez burmistrza Sebastiana Sosińskiego w maju 2024 roku.
Jego misją było wspieranie władz miasta w tworzeniu przestrzeni dostępnej i przyjaznej dla wszystkich mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W swojej pracy skupiał się na poprawie dostępności instytucji miejskich oraz promowaniu rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Z wykształcenia programista. Paweł Chłopek był również aktywnym działaczem społecznym. Wspólnie z radną powiatu nowodworskiego Anną Małecką podejmował starania o utworzenie w mieście stacji dializ, aby osoby z niewydolnością nerek nie musiały podróżować do odległych placówek w Płońsku, Wołominie czy Warszawie.
Jego odejście to ogromna strata dla społeczności Nowego Dworu Mazowieckiego. Paweł Chłopek pozostanie w naszej pamięci jako człowiek pełen empatii, zaangażowania i determinacji w dążeniu do poprawy jakości życia mieszkańców.
Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.
Redakcja Wirtualny Nowy Dwór










