Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów

W ciągu kilku ostatnich dni nowodworscy funkcjonariusze zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących. Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze nie stosują taryfy ulgowej wobec pijanych kierujących.

W ostatnim tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w nowym Dworze Mazowieckim udaremnili jazdę kierującym na tzw. “podwójnym gazie”.

Mundurowi z Czosnowa, w Leoncinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem 46-latka. Okazało się, że siedzący za kierownicą auta ob. Ukrainy jest pijany. Po badaniu stanu trzeźwości wyszło na jaw, że w wydychanym powietrzu miał 1,4 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie.

Funkcjonariusze z nasielskiego komisariatu policji podjęli interwencję w Dębinkach, gdzie według zgłoszenia kierująca volkswagenem kobieta wjechała w ogrodzenie posesji. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, policjanci sprawdzili stan trzeźwości 40-latki z gminy Nasielsk, która doprowadziła do zdarzenia drogowego. Była kompletnie pijana. W organizmie miała aż 2,5 promila alkoholu.

Nowodworski ruch drogowy, podczas kontroli pojazdu audi, w miejscowości Brzozówka również ujawnił nietrzeźwego kierującego. 36-latek z gminy Czosnów prowadził auto, mając w wydychanym powietrzu ponad 2,7 promila alkoholu.

Na drodze S7 w miejscowości Sady gm. Czosnów, kierujący audi 31-latek z Warszawy najechał na barierę ochronną. Po przybyciu na miejsce policjantów wydziału ruchu drogowego okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie aż 3 promile alkoholu.

W ręce nasielskich policjantów wpadł pijany motorowerzysta. 34- letni mieszkaniec gm. Nowe Miasto, w miejscowości Winniki kierował po drodze publicznej motorowerem, mając w wydychanym powietrzu blisko 2,4 promila alkoholu.

Również w Dobrej Woli mundurowi z Nasielska ujawnili nietrzeźwego kierującego. 32-latek z gm. Nasielsk nie dość, że kierował fiatem bez uprawnień, za co został na niego nałożony mandat karny, to jeszcze w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Lekkomyślni kierujący nie unikną teraz odpowiedzialności. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców, aby po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu nie wsiadali za kierownicę. Alkohol zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane za kierownicą decyzje. Nie narażajmy życia swojego i innych.

asp. sztab. Joanna Wielocha