Nowodworcy strażnicy graniczni na uroczystościach w Płońsku

Funkcjonariusze komendy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wraz z komendantem ppłk. SG Mariuszem Taperkiem wzięli udział w uroczystości zorganizowanej przez Zespoł Szkół nr 1 w Płońsku. Uczniowie klas mundurowych, w tym o profilu Straż Graniczna otrzymali kolejne wyższe stopnie kadetów.

Po uroczystościach, na terenie Zespołu Szkół odbył się piknik informacyjno-promocyjny, który był doskonałą okazją, aby przybliżyć zainteresowanej młodzieży zadania i specyfikę służby w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej jak i w całej formacji. Stanowisko przygotowane przez funkcjonariuszy Wydziału Organizacji i Promocji, Wydziału Operacyjno- Śledczego, Wydziału Kadr i Szkolenia oraz PSG Warszawa-Modlin cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie mogli z bliska zapoznać się między innymi z zadaniami technika kryminalistyki czy poznać tajniki służby minera- pirotechnika. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pies służbowy Diara, która wraz ze swoim przewodnikiem, na co dzień pełni służbę w PSG Warszawa-Modlin.

Dla zainteresowanych podjęciem w przyszłości służby w Straży Granicznej przygotowane były foldery, ulotki oraz pamiątkowe długopisy. Możliwa była również rozmowa z przedstawicielem Sekcji Organizacji i Naboru Wydziału Kadr i Szkolenia, który przybliżył młodzieży ścieżkę naboru do formacji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.