Nowodworski: Akcja „Komórka”

W poniedziałek (6.11) policjanci nowodworskiego Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania skierowane wobec osób, które nie stosują się do zakazu używania telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów. Akcja pod nazwą „Komórka” prowadzona była na terenie całego powiatu. W efekcie funkcjonariusze nałożyli 21 mandatów wobec kierowców niestosujących się do w/w przepisu.

6 listopada br. policjanci ruchu drogowego od wczesnych godzin rannych prowadzili działania pod nazwą „komórka”. Jej głównym celem było podnoszenie wiedzy i świadomości kierujących w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Rozmowa przez telefon komórkowy podczas jazdy dekoncentruje kierującego i rozprasza jego uwagę.

W efekcie działań, funkcjonariusze nałożyli 21 mandatów karnych, na kierowców którzy używali telefonów komórkowych podczas jazdy, nie zgodnie z przepisami.

Przypominamy kierowcom, że za naruszenie zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, grozi mandat karny w wysokości 200 zł. oraz 5 punktów karnych.

KPP Nowy Dwór Maz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.