Nowodworskie lotnisko bez Straży Granicznej?

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin grożą masowymi odejściami ze służby. Powodem są pieniądze a raczej ich brak. Strażnicy skarżą się, że nowy projekt w sprawie dodatku stołecznego dla służb mundurowych nie objął strażników z placówki przy lotnisku Warszawa – Modlin.

Dodatek stołeczny objął funkcjonariuszy straży z Warszawy, a także wszystkich policjantów z garnizonu stołecznego- także służących na modlińskim lotnisku, natomiast tamtejszych strażników – nie – mówił szef związku Robert Lis. Związkowcy z nadwiślańskiego oddziału SG wysłali pismo do szefa MSWiA. Wyrażają w nim niezadowolenie z decyzji resortu. Twierdzą, że dyskryminuje ona strażników pracujących w modlińskiej placówce.

Według szefa Zarząd Oddziałowy NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej – już w przyszłym roku może się zacząć exodus pracowników z Modlina, przede wszystkim do jednostek w Warszawie. To może sprawić, że nie będzie wystarczającej liczby strażników do przeprowadzania kontroli na lotnisku.

W modlińskiej placówce na chwilę obecną sytuacja ukompletowania personalnego przedstawia się następująco: 11 osób już złożyło prośbę o zwolnienie na emeryturę, a 7 osób wystąpiło o przeniesienie do innych formacji, albo jednostek organizacyjnych SG. Stale nieobsadzonych pozostaje 10 stanowisk, co razem na dzień 1 marca 2023 roku daje niedobór w liczbie 28 ludzi, na 209 etatów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.