Nowy Dwór Maz: Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko 67-letniemu Lechowi R. podejrzanemu o popełnienie dwóch przestępstw posiadania znacznej ilości narkotyków.

W czwartek (31.01) funkcjonariusze Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KSP, dzięki wytężonej pracy operacyjno-rozpoznawczej zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Opel, który miał przewozić znaczne ilości narkotyków. W toku przeszukania pojazdu ujawniono ukryte 2,25 kg marihuany oraz blisko 5000 EURO. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany. Następnie policjanci udali się do miejsca jego zamieszkania, gdzie w trakcie przeszukania zabezpieczyli kolejne 2,75 kg marihuany oraz małe ilości kokainy. W dniu 1 lutego 2019 roku w tut. Prokuraturze wszczęto śledztwo a następnie przedstawiono podejrzanemu Lechowi R. zarzuty popełnienia dwóch przestępstw z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałąniu narkomanii popełnionych w warunkach recydywy zwykłej. Po wykonanych czynnościach procesowych prokurator skierował wobec podejrzanego wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który to wniosek został w całości przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim uwzględniony. Z uwagi na fakt, iż podejrzany w przeszłości był już karany za przestępstwo podobne górna granica grożącej mu kary wynosi 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu tymczasowo zajętym przez funkcjonariuszy KSP.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.