Nowy Dwór Maz: Komendant Policji awansował

W Białej Sali Pałacu Mostowskich powierzono obowiązki Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji mł. insp. Markowi Chodakowskiemu, który do tej pory zajmował stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Uroczystą zbiórkę rozpoczęto od złożenia meldunku Komendantowi Stołecznemu Policji nadinsp. Pawłowi Dobrodziejowi. Następnie Naczelnik Wydziału Kadr KSP podinsp. Agnieszka Sapińska odczytała rozkaz personalny podpisany przez Komendanta Głównego Policji o powierzeniu obowiązków służbowych z dniem 11 kwietnia 2019 r. na stanowisku Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji mł. insp. Markowi Chodakowskiemu.

W spotkaniu uczestniczyli także Zastępca Komendanta Stołecznego Policji Włodzimierz Pietroń, kierownicy komórek i jednostek organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji, kapelan KSP ks. Józef Jachimczak oraz przedstawiciele policyjnych i cywilnych związków zawodowych.

Komendant stołeczny nadinsp. Paweł Dobrodziej przywitał serdecznie zgromadzonych gości i pogratulował mł. insp. Markowi Chodakowskiemu: – patrząc na osiągnięcia i naszą współpracę, jestem przekonany i spokojny o to, że pan Komendant będzie wielkim wsparciem dla komendy stołecznej. Wszyscy razem będziemy się starali poziom naszej pracy stale podnosić. Życzę panu samych szczęśliwych dni i dobrej współpracy z podwładnymi. Do gratulacji i życzeń przyłączył się również stołeczny kapelan ks. Józef Jachimczak.

Mł. insp. Marek Chodakowski podziękował za okazane mu zaufanie: – przyjęcie obowiązków Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji to dla mnie ogromny zaszczyt, nobilitacja i spełnienie moich zawodowych marzeń. Ale to również świadomość ogromu obowiązków, jakie przede mną zostały postawione, dużej odpowiedzialności i wielu trudnych zadań do zrealizowania.

Młodszy inspektor Marek Chodakowski ma 43 lata. Służbę w Policji pełni od ponad 24 lat. Do 2003 r. związany był z Batalionem Patrolowo-Interwencyjnym stołecznej Policji. Przez kolejne 13 lat pracował w Stołecznym Stanowisku Kierowania KSP. Zajmował tam stanowiska służbowe począwszy od referenta w Pogotowiu Policji poprzez kolejne w zespole dyżurnych. W styczniu 2010 r. został mianowany na stanowisko zastępcy naczelnika tego wydziału, a od 7 listopada 2013 r. pełnił funkcję naczelnika Stołecznego Stanowiska Kierowania KSP.

Od 30 listopada 2016 r. pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, a z dniem 3 lutego 2017 r. został szefem tej jednostki. 11 kwietnia 2019 r. powierzono mł. insp. Markowi Chodakowskiemu obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji.

Jest absolwentem Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu. Ukończył też studia podyplomowe „Pedagogika kryminologiczna: profilaktyka i zapobieganie przestępczości migracyjnej” na wydziale zarządzania i logistyki Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Interesuje się sportem i motoryzacją.

Tekst: Ewelina Kucharska
Foto: podkom. Piotr Świstak, video: kom. Jarosław Florczak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.