Nowy Dwór Maz: Linia L41 już kursuje

Od poniedziałku na trasie Legionowo Plac Kościuszki – Jabłonna – Nowy Dwór Mazowiecki, kursuje finansowana przez Urząd Gminy Jabłonna, linia uzupełniająca L41. Nasi reporterzy przetestowali w różnych godzinach to połączenie.

Linie obsługuje Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie S.A. Operator wygrał przetarg i do końca 2018 roku kursować będzie przez 7 dni w tygodniu. W dni robocze w każdym kierunku wykonywane jest 14 kursów. W weekendy i święta autobusy wykonają 9 kursów w każdą stronę.

Pojazdy jakie obsługują linie to niskopodłogowe miejskie autobusy marki VDL z emisją spalin EuroV. Przejazd autobusem odbywa się za opłatą. Bilet na jednorazowy przejazd do nabycia u kierowcy kosztuje 3 złote (ulgowy 1,50). W autobusach honorowane są biletu długookresowe ZTM od dobowego wzwyż.

W dzień powszedni autobus zaczyna kursowanie z przystanku w Nowym Dworze Mazowieckim Urząd Miasta 01 o godzinie 4:13. Ostatni kurs w kierunku Legionowa o godzinie 22:13 (powrót z Legionowa o godzinie 23:09)

Frekwencja

Autobusami w pierwszych dniach kursowania jeździło kilku pasażerów. Pierwszy i ostatni kurs, jak mówią sami kierowcy, nie miał żadnych pasażerów. W pierwszych dniach kierowcy poza prowadzeniem pojazdu oraz sprzedażą biletów, pełnili dodatkową funkcję informatorów. Na chwilę obecną patrząc na pasażerów oraz pokonywane przez nich odcinki, można śmiało powiedzieć że linia będzie mieć powodzenie. Gdy mieszkańcy Skierd czy Rajszewa i Suchocina, dowiedzą się o nowej linii i poznają rozkład jazdy, to zapewne będą chętnie podróżować.

/Wirtualne Legionowo/

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.