Nowy Dwór Maz: Na pomoc do powiatu wołomińskiego

We wtorek (23.10) chwilę po godzinie 15 przy ul. Kościuszki w Nowych Załubicach gm. Radzymin w powiecie wołomińskim, doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. W wyniku eksplozji zginęły dwie osoby. Na miejscu interweniowały służby ratownicze z powiatu wołomińskiego. Ponieważ podnośnik z Legionowa często ulega awarii i jest serwisowany, to do pomocy wysłano z podnośnik z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Do zdarzenia zadysponowano natychmiast 7 zastępów Straży Pożarnej z powiatu wołomińskiego oraz policję i ratownictwo medyczne. Strażacy poprosili o wsparcie w postaci podnośnika z którego mogliby prowadzić działania od góry. Niestety podnośnik będący na wyposażeniu legionowskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej jest wystawiony z podziału bojowego z powodu licznych przeglądów jakie ostatnio przechodzi. W związku z tym Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratowniczej w Warszawie na miejsce akcji skierowało podnośnik z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Po ugaszeniu płomieni z wnętrza budynku wyniesiono ciała dwójki osób. W wyniku eksplozji dom uległ całkowitemu zniszczeniu. Zawaliły się ściany i dach. Śledztwo w sprawie prowadzi wołomińska policja.

Foto: Łukasz/Warszawa w Pigułce

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.