Nowy Dwór Maz: Róża Wiatrów przyciąga tłumy

Jak co roku miłośnicy szant i piosenki żeglarskiej spotkali się podczas Nowodworskiej Róży Wiatrów. W sobotę 24 sierpnia 2018r., na dziedzińcu Nowodworskiego Ośrodka Kultury wystąpiły dwa zespoły – EKT Gdynia i Mietek Folk – które energetyzującym graniem, bawiły zróżnicowaną publiczność: dzieci, dorosłych oraz młodzież.

Jako pierwszy zaprezentował swoje najlepsze utwory, jeden z najlepszych i najbardziej popularnych zespołów szantowych — EKT Gdynia, którego twórczość to przede wszystkim piosenka żeglarska i turystyczna W trakcie wieczoru usłyszeliśmy „Morze moje morze”, „Z Pacyfiku na Atlantyk” czy „Piosenka dla mojej dziewczyny”. Zespół wystąpił w składzie: Jan Wydra – autor tekstów i lider zespołu, Jacek Fimiak – instrumenty perkusyjne, Krzysztof Kowalewski – gitara elektryczna, Marcin Ritter – gitara basowa, Kamil Szewczyk – gitara elektryczna.

Następnie wystąpił Mietek Folk Olsztyn zespół cieszący się ogólnopolską popularnością, który w tym roku obchodzi 30-lecie działalności pod znakiem czarnej bandery. Dorobek artystyczny grupy to przede wszystkim pieśni morza. Artyści o niesamowitej osobowości scenicznej zaprezentowali publiczności zarówno dużą dawkę humoru, jak i dobrego grania. W trakcie koncertu usłyszeliśmy między innymi „Rejs ku słońcu”, „Sztorm”, „Ostatni Port” oraz „Tysiące mil”. Na scenie gościliśmy zespół w składzie: Maciej Bajur, Piotr Górski, Waldemar Iłowski, Piotr Kowalewicz, Waldemar Krasowski, Marcin Pacholski i Paweł Grzywacz.

Publiczność przyjęła ciepło wszystkich artystów. Uczestnicy koncertu bawili się w doborowym towarzystwie i niepowtarzalnym klimacie pirackiego folku. Literackie teksty piosenek opowiadające o życiu na morzu stworzyły niepowtarzalne widowisko, a folkowa dynamika i rockowe brzmienie zespołów niejednego porwały do tańca i wspólnego śpiewania.

Sylwia Ciuchta

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.