Nowy Dwór Maz: W poniedziałek rusza parking P+R

Od 13 maja od godz. 6.00 będzie można parkować na parkingu przy ul. Kolejowej w Modlinie Starym. Na podróżnych będzie czekać niespodzianka.

Budowa parkingu ruszyła latem 2018 roku. Nowoczesny parking dysponuje blisko 140 miejscami postojowymi, wiatą rowerową na 40 jednośladów, ogrodzeniem, oświetleniem oraz całodobowym monitoringiem. Dla wygody użytkowników zainstalowany został system monitorowania ilości dostępnych miejsc postojowych. Sposób aranżacji parkingu oraz ciągów dla pieszych został opracowany tak, aby ograniczyć ryzyko kolizji pojazdów i pieszych.

Regulamin parkingu przewiduje bezpłatne parkowanie pojazdu przez maksymalnie dwie doby. Pozostawienie samochodu na dłuższy okres skutkować może nałożeniem kar finansowych. Rozwiązanie to jest ukłonem w kierunku mieszkańców korzystających codziennie z parkingu i ma na celu uniknięcie sytuacji w której parking „Parkuj i Jedź” przygotowany dla udogodnienia codziennych dojazdów do pracy stanie się bezpłatnym parkingiem długoterminowym dla osób korzystających z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin.

Budowa parkingu w Modlinie jest częścią projektu „Budowa systemu Parkuj i Jedź w Nowym Dworze Mazowieckim w ramach Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego”. Koszt inwestycji to 7,6 miliona złotych przy czym miasto pozyskało na realizację zadania 6,1 miliona złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Drugim elementem projektu jest budowa parkingu „Parkuj i Jedź” przy stacji PKP Nowy Dwór Mazowiecki przy ulicy Morawicza na kolejne 250 miejsc postojowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą rowerową. Dokumentacja projektowa tej inwestycji jest już na ukończeniu.

Budowa parkingów jest kompatybilna z innym realizowanym przez Miasto projektem w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, tj. budową ścieżek rowerowych. Jeszcze przed otwarciem P+R gotowa była ścieżka łącząca Modlin Stary z lotniskiem przez Modlin Twierdzę.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.