29-letni Gruzin wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej i ITD podczas kontroli drogowej w okolicach Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Mężczyzna legitymował się fałszywym gruzińskim prawem jazdy.

Funkcjonariusze z nowodworskiej placówki Straży Granicznej wspólnie z przedstawicielami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili w piątek (14.02.2020 r.) standardowe kontrole w okolicy lotniska, które miały na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji. Jednej z nich, poddano kierowcę samochodu osobowego – 29-letniego obywatela Gruzji, który do kontroli okazał m.in. gruzińskie prawo jazdy. Niestety dokument okazał się podrobiony na wzór oryginalnego. Oprócz tego cudzoziemiec nie posiadał wizy, lub innego ważnego dokumentu umożliwiającego mu pobyt w naszym kraju. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 270 par 1 kk. tj. posłużenie się podczas kontroli, jako autentycznym podrobionym na wzór oryginalnego gruzińskim prawem jazdy.

Podejrzany przyznał się do popełnia zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na 3 lata, podania wyroku do publicznej wiadomości bez przeprowadzenia rozprawy sądowej. Wydano mu również decyzję zobowiązującą do powrotu. Po zakończonych czynnościach mężczyzna został zwolniony.

Zobacz również