O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Wczorajsza wizyta policjantki w nasielskiej szkole była dla uczniów nie lada przeżyciem. W ramach akcji ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego) funkcjonariuszka spotkała się z uczniami nasielskiej szkoły. Dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady obowiązujące na drodze, wykazując się przy tym doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego.

Aspirant Aneta Fabisiak- Wydurska w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności przeprowadziła cykl spotkań dla uczniów klas I – IV Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.
Podczas spotkania profilaktyk nowodworskiej komendy opowiedziała dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przekazała jak właściwie zachować się w drodze do i ze szkoły oraz podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych i poza nim. Uczniowie przypomnieli sobie również, którą stroną drogi należy się poruszać idąc pieszo, a którą na rowerze.

Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty policjantki. Czynnie uczestniczyły w zajęciach, zadając mnóstwo ważnych i dociekliwych pytań oraz wykazując się dużą wiedzą na temat znajomości przepisów ruchu drogowego.

podkom. Joanna Wielocha

 

Zobacz również