O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Wczorajsza wizyta policjantki w nasielskiej szkole była dla uczniów nie lada przeżyciem. W ramach akcji ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego) funkcjonariuszka spotkała się z uczniami nasielskiej szkoły. Dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady obowiązujące na drodze, wykazując się przy tym doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego.

Aspirant Aneta Fabisiak- Wydurska w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności przeprowadziła cykl spotkań dla uczniów klas I – IV Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku.
Podczas spotkania profilaktyk nowodworskiej komendy opowiedziała dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przekazała jak właściwie zachować się w drodze do i ze szkoły oraz podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych i poza nim. Uczniowie przypomnieli sobie również, którą stroną drogi należy się poruszać idąc pieszo, a którą na rowerze.

Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty policjantki. Czynnie uczestniczyły w zajęciach, zadając mnóstwo ważnych i dociekliwych pytań oraz wykazując się dużą wiedzą na temat znajomości przepisów ruchu drogowego.

podkom. Joanna Wielocha

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.