O zawodzie policjanta oraz zagrożeniach w sieci

Promocja zawodu policjanta, odpowiedzialność prawna nieletnich oraz zagrożenia w internecie były głównymi tematami cyklu spotkań, które w ubiegłym tygodniu nowodworskie policjantki przeprowadziły dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, w ciągu dwóch dni przeprowadziły cykl spotkań informacyjno- edukacyjnych, z uczniami klas V-VI Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim. Prelekcje obejmowały zagadnienia związane z cyberprzemocą, hejtem, mową nienawiści, odpowiedzialnością prawną nieletnich, a także promocją zawodu policjanta.

Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zostali poinformowani o zagrożeniach jakie mogą napotkać w sieci. Młodzież poinformowano również o skutkach prawnych popełniania czynów karalnych oraz o demoralizacji małoletnich.

Podczas spotkania oficer prasowa nowodworskiej komendy opowiedziała uczniom o specyfice zawodu policjanta. Przedstawiła kryteria zasady doboru do służby w policji oraz etapy rekrutacji. Funkcjonariuszka wskazała możliwość wyboru wielu ścieżek kariery zawodowej w policji, przekazując plakaty i materiały informacyjne.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.