Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Odprawa międzynarodowych Ćwiczeń SECOND WAVE Poland 2023

2 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, odbyła się odprawa planistyczna w sprawie organizacji międzynarodowych ćwiczeń SECOND WAVE Poland 2023.

Ćwiczenia te odbywają się w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. W tym roku są zaplanowane na miesiąc wrzesień 2023 r. i swoim zasięgiem mają objąć wybrane tereny Gmin powiatu nowodworskiego oraz sąsiadującą z powiatem nowodworskim gminę Wieliszew (powiat legionowski). Organizatorem ćwiczeń jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz Szkoła Głowna Służby Pożarniczej w Warszawie.

Podczas spotkania przedstawiono zakres ćwiczeń oraz wstępne plany związane z lokalizacją, rodzajem i zakresem epizodów ćwiczebnych. Merytoryczne założenia przedstawił Pan Prorektor-Zastępca Komendanta ds. Operacyjnych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej bryg. Paweł Fliszkiewicz oraz st. bryg. Daniel Wiącek z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Ze względu na specyfikę ćwiczeń SECOND WAVE Poland 2023, w zakresie planowania i realizacji, niezbędna jest współpraca Służb oraz właściwych terenowo Jednostek Samorządu Terytorialnego, dlatego na spotkanie zaproszono kierowników oraz przedstawicieli właściwych Instytucji.

W spotkaniu udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie st. bryg. Artur Gonera oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego KW PSP w Warszawie, bryg. Artur Wójcik.

Swoją obecnością oraz wsparciem merytorycznym zaszczycili:
– Starosta nowodworski Pan Krzysztof Kapusta oraz zastępca starosty Pan Paweł Calak.
– Burmistrz miasta Nowy Dwór Mazowiecki Pan Jacek Kowalski.
– Zastępca burmistrza Nasielska Pan Andrzej Kordulewski,
– Wójt gminy Czosnów Pan Antoni Kręźlewicz,
– Z-ca komendanta powiatowego policji w Nowym Dworze Mazowieckim Pan nadkomisarz Zbigniew Prusinowski,
– Przedstawiciele służb i instytucji z terenu gmin, zaangażowanych w ćwiczenia.

Opracowanie oraz zdjęcia: mł. kpt. Paweł Plagowski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.