OSP Zakroczym będzie mieć nowy samochód ratowniczo – gaśniczy

Gmina Zakroczym pozyskała z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza na lata 2021-2027 kwotę 632.835 złotych na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakroczymiu.

– Sukcesywnie wyposażamy i dbamy o rozwój wszystkich jednostek z terenu gminy. Jako pierwsi samochód średni otrzymali strażacy z Trębek. Za dosłownie kilkanaście dni strażacy z Wojszczyc otrzymają samochód lekki. Przyszedł czas na Zakroczym. Cieszę się z pozyskanych środków, gdyby nie one zakup auta za ponad 1,2 mln zł byłby praktycznie niemożliwy – mówi burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski.

Nowy samochód zostanie dostarczony do jednostki pod koniec następnego roku. Gmina będzie starała się o dodatkowe dofinansowania oraz przeznaczy środki własne. Jednostka OSP Zakroczym jest najczęściej dysponowaną jednostką na terenie gminy Zakroczym.

Dzisiejszy dzień to bez wątpienia bardzo ważna chwila dla jednostki OSP z Zakroczymia, spełnia się powoli marzenie druhów o nowym samochodzie ratowniczo gaśniczym. Ostatnie lata to bardzo dobry okres dla naszej straży, remonty strażnicy, zakup nowego sprzętu i wyposażenia pozwalają nam stawać się coraz bardziej profesjonalną jednostką, która czuwa nad mieniem, życiem i zdrowiem mieszkańców gminy i powiatu. Bez wątpienia w ponad 100-letniej tradycji jednostki nowy samochód to kolejny duży krok w rozwoju Zakroczymskiej straży. Wysokość pozyskanej dotacji, pozwala pokryć ok. 50 % wartości nowego pojazdu, więc to nie koniec naszych starań o pozyskiwanie dalszych środków na zakup nowego wozu – mówi naszej redakcji druh Paweł Kozłowski prezes OSP w Zakroczymiu.

Jednostka OSP Zakroczym posiada 15 wyszkolonych i uprawnionych do wyjazdu druhów, którzy o każdej porze dnia i nocy są w gotowości, gdy tylko zawyje strażacka syrena, nieść pomoc potrzebującym czy też walczyć z żywiołami.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.