Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Ostatni w tym roku nabór do 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku

To już ostatni dzwonek, by złożyć wniosek i jeszcze w tym roku wstąpić w szeregi 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku. 18 listopada ruszy ostatnie w 2023 r. szkolenie podstawowe, a tydzień później szkolenie wyrównawcze dla byłych żołnierzy.

Dlaczego warto?
Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to doskonała szansa na to, by połączyć życie prywatne i zawodowe ze służbą ojczyźnie. Dzięki terytorialności pełnionej służby żołnierze nie muszą zostawiać najbliższych, rezygnować z pracy i ruszać w „kamasze” na drugi koniec Polski.

Bogaty program szkolenia, wykwalifikowani instruktorzy, interesujące zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz możliwość pokonania swoich słabości – to tylko niektóre z zalet służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Dodatkowo żołnierz zyskuje przeszkolenie niezbędne w sytuacjach kryzysowych – od obsługi broni, przez przetrwanie w warunkach polowych po pierwszą pomoc przedmedyczną. To zdolności przydatne również poza służbą. To wszystko w połączeniu z uposażeniem, które trafia na konto żołnierza sprawia, że warto podjąć wyzwanie i wstąpić w szeregi 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku.

Terytorialna Służba Wojskowa to często doskonała okazja do spełnienia dziecięcych marzeń o mundurze. Wielu żołnierzom służba daje możliwości rozwoju, udziału w specjalistycznych szkoleniach, kursach podoficerskich i oficerskich – mówi dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pułkownik Witold Bubak i wyjaśnia: – Wielu naszych terytorialsów wypełnia swój obowiązek udziału w szkoleniach rotacyjnych, czyli pełnieniu służby dwa dni w miesiącu. Są też żołnierze powoływani kilka razy w miesiącu, a niektórzy realizują swoje obowiązki służbowe w dużo większym wymiarze czasu. Możliwości jest wiele – wystarczy chcieć.

Szesnastka i Ósemka – co to takiego?
Szkolenie podstawowe, zwane potocznie „Szesnastką” trwa 16 dni. To czas, w którym kandydaci nabywają praktyczne umiejętności posługiwania się bronią, poznają zasady zachowania na polu walki oraz poznają podstawy regulaminu wojskowego i musztry. Ważnymi elementami są również pomoc przedmedyczna czy topografia. Szkolenie kończy się obszernym egzaminem wiedzy teoretycznej i praktycznej, tzw. pętlą taktyczną oraz uroczystą przysięgą wojskową.

Na szkolenie wyrównawcze, czyli tzw. „Ósemkę” zaproszeni są rezerwiści, którzy przysięgę wojskową mają już za sobą. W ramach trwającego osiem dni szkolenia wyrównawczego odświeżają, doskonalą i utrwalają nabytą dotychczas wiedzę.

Co? Gdzie? Kiedy?
Wnioski o powołanie do służby składać można w osobiście w Wojskowych Centrach Rekrutacji, a także online poprzez przez platformę ePUAP i poprzez stronę internetową: www.terytorialsi.wp.mil.pl/chce-wstapic

Każdy kandydat może również skontaktować się bezpośrednio z rekruterem, który udzieli niezbędnych informacji i odpowie na pytania związane ze służbą. Rekrutera odpowiedniego dla swojego powiatu znaleźć można na stronie: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Szkolenia w ramach szóstego, a zarazem ostatniego w tym roku naboru w szeregi 6MBOT ruszą: 18 listopada – „Szesnastka” i 25 listopada – „Ósemka”. Zakończy je uroczysta przysięga wojskowa zaplanowana na 3 grudnia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.