Oświata Strajkuje

Nauczyciele nie doszli do porozumienia ze stroną rządową i w dniu dzisiejszym rozpoczyna się Ogólnopolski Strajk Nauczycieli. W szkołach nie odbędą się zajęcia lekcyjne. W powiecie nowodworskim do strajku przyłączyły się wszystkie szkoły. 

Dyrektorzy szkół proszą rodziców o zapewnienie na czas strajku opieki nad dziećmi. Najmłodsi będą mieli zapewnioną opiekę w szkole, ale nie będą odbywać się zajęcia lekcyjne. W wielu placówka nie będą też wydawane posiłki.

w przypadku uczniów klas 0-III szkół podstawowych oraz dzieci uczęszczających do przedszkoli placówki będą organizowały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla tych dzieci, których rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki w tym czasie w innej formie po wcześniejszym zgłoszeniu tej potrzeby w placówce.

Dla uczniów klas IV-VIII, gimnazjów oraz liceum instytucje kultury oraz sportu przygotowały ofertę umożliwiającą atrakcyjne spędzenie czasu wolnego.

Wielu pracodawców, wszędzie tam gdzie jest to możliwe, zezwala pracownikom na przyjście do pracy z dzieckiem.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.