Otwarty Kampinoski Park Narodowy

Od poniedziałku (20.04) odwołany został zakaz wstępu do Kampinoskiego Parku Narodowego. Otwarte zostają szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne i parkingi. W dalszym ciągu zamknięte pozostają ośrodki edukacyjne i obiekty infrastruktury turystycznej – polany rekreacyjne, place zabaw, urządzenia sportowe, miejsca odpoczynku, punkty widokowe i wiaty.

Kampinoski Park Narodowy, podobnie jak inne parki narodowe, nie jest „zwykłym” parkiem czy lasem i jest udostępniany na innych zasadach niż parki miejskie lub lasy będące w zarządzie Lasów Państwowych. Ze względu na ochronę przyrody większość terenu parku nie jest udostępniona odwiedzającym.

Po terenie parku poruszać można się tylko drogami publicznymi i oznakowanymi szlakami turystycznymi. Ruch pojazdów może odbywać się wyłącznie po drogach publicznych.

Park narodowy obejmuje obszar wyróżniający się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi, o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, na którym ochronie podlega cała przyroda oraz walory krajobrazowe. (Art. 8.1 Ustawa o ochronie przyrody)

Na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego znajduje się Cmentarz Wojenny w Palmirach. Sąsiaduje z nim Muzeum jest zamknięte ale wstęp na teren cmentarza jest otwarty dla każdego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.