Palmiry/Łomna: Radarowe wyświetlacze prędkości

W Palmirach na ul. Kusocińskiego oraz na drodze powiatowej w Łomnie Las i Pieńkowie zamontowano pierwsze w gminie Czosnów radarowe wyświetlacze prędkości.

Wbudowany w tablicę LED radar mikrofalowy dokonuje pomiaru prędkości jadących samochodów i w czytelny sposób wyświetla jej wartość. Urządzenie posiada regulowany próg prędkości, który po przekroczeniu sygnalizowany jest zmianą koloru wyświetlacza prędkości z zielonego na czerwony (pulsujący) oraz wyświetlającym się czerwonym napisem ZWOLNIJ. Kierowca jadący zgodnie z przepisami nagrodzony zostaje zielonym komunikatem DZIĘKUJĘ. Dodatkowo wyświetlane są również komunikaty w postaci buźki uśmiechniętej i buźki smutnej.

Koszt zakupu trzech wyświetlaczy wyniósł około 37 tysięcy złotych i w całości został pokryty z budżetu gminy Czosnów w ramach Funduszu sołeckiego miejscowości, w których zostały one zamontowane. Mamy nadzieję że urządzenia te zdyscyplinują kierowców do poruszania się w obszarze zabudowanym z dozwoloną prędkością.

UG Czosnów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.