Palmiry: Podpalacze złapani na gorącym uczynku

W niedzielę (20.10) Straż Pożarna dwukrotnie interweniowała na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w rejonie miejscowości Palmiry. Oba pożary wybuchły w tym samym miejscu a przy drugim pożarze udało się zatrzymać podejrzanych o podpalenie mężczyzn.

Do pierwszego pożaru strażacy zostali zadysponowani o godzinie  12:55. W akcji udział brały zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz okoliczne zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy ponad godzinę gasili pożar. Na miejsce przyjechali pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego wraz z leśniczym. I to właśnie wracający z miejsca pożaru, pracownicy KPN zauważyli dwóch mężczyzn, którzy ponownie podkładają ogień. Mężczyźni zostali zatrzymani a na miejsce wezwano patrol policji. Ponieważ rozpalony ponownie ogień zaczął się rozprzestrzeniać ponownie była potrzebna pomoc strażaków. Drugi raz do gaszenia wyjechali o godzinie 14:28 zaledwie 10 minut po powrocie do koszar.

Policjanci na miejscu zastali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 39 lat. Obaj są mieszkańcami Warszawy i zostali ujęci przez pracowników Kampinoskiego Parku Narodowego. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.– mówi naszej redakcji st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.