Pięciu pijanych niedzielnych rowerzystów

W niedzielę (23.04) policjanci z nowodworskiej komendy zatrzymali do kontroli aż 5 rowerzystów, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Rekordzista miał ponad 2 promile. Ostatecznie wszyscy ukarani zostali mandatami karnymi w kwocie tysiąca lub 2,5 tysiąca złotych. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści są poważnym zagrożeniem dla innych, a w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków.

W niedzielę 23 kwietnia 2023 r. w ręce mundurowych wpadło aż 5 cyklistów po alkoholu.

Pierwszy z nich to 55- latek z gminy Nasielsk, który kierował jednośladem mając w organizmie 0,4 promila alkoholu. Policjanci ruchu drogowego nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1.000 zł

Kolejny nieodpowiedzialny rowerzysta został zatrzymany do kontroli drogowej Nowych Grochalach. Przeprowadzone przez policjantów drogówki badanie stanu trzeźwości wykazało, że 55- latek w wydychanym powietrzu ma 1,4 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w kwocie 2.500 zł.

Kolejny amator jazdy na podwójnym gazie wpadł wczoraj w Kazuniu Nowym. W organizmie miał 1,3 promila alkoholu. Funcjonariusze nałożyli na 56- latka mandat 2.500 zł.

Rekordzista z gminy Leoncin wydmuchał ponad 2 promile. Policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec jadącego rowerem 45- latka w Starej Dąbrowie. Styl jego jazdy wzbudził podejrzenia mundurowych. Okazało się, że mężczyzna kierował rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 2.500 zł.

Ostatni tego dnia cyklista na tzw. podwójnym gazie został zatrzymany przez nowodworską drogówkę w Modlinie Twierdzy. 34- latek z Nowego Dworu Mazowieckiego kierował jednośladem, mając w wydychanym powietrzu 1,8 promila alkoholu. Został na niego nałożony mandat w kwocie 2.500 zł.

Za swoje lekkomyślne zachowanie cykliści zostali ukarani wysokimi mandatami. Funkcjonariusze zakazali im też dalszej jazdy.

Podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.