Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

Pielgrzymi podążający w 37 Pieszej Pielgrzymce Płockiej  na Jasną Górę, chwilę przed godziną 8 rano 14 sierpnia stanęli przed jasnogórskim wzgórzem. Tym samym po przejściu ponad 270 kilometrów dotarli do celu i pokłonili się przed Cudownym Wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Tegoroczny pątniczy szlak z diecezji płockiej ma dwa mocne akcenty: patriotyczny – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, i „stanisławowy”, bo bezpośrednio przygotowuje do obchodów 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki.

Sens naszego pielgrzymowania jest zawarty w haśle: „Stworzeni do wielkości”. To cel tegorocznej pielgrzymki. Chcemy przypomnieć sobie tę prawdę, że jesteśmy powołani nie do przeciętności, ale do świętości. Piękne, godne i wielkie życie jest Bożym planem dla każdego z nas. Niech pieszych i duchowych pielgrzymów inspiruje to hasło – wyjaśnia w rozmowie z edycją płocką Gościa Niedzielnego ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik pielgrzymki.

Pielgrzymom wchodzącym na Jasną Górę towarzyszył bp. Mirosław Milewski.

Zarówno wierni jak i księża idący w pielgrzymce robili sobie zdjęcia po dojściu do Częstochowy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.