Pieńków: Postrzelona samica Orła Bielika odzyskała wolność

W piątek (08.02) w Pieńkowie gm. Czosnów pracownicy warszawskiego Ogrodu Zoologicznego wypuścili na wolność dwukrotnie postrzelą samicę Orła Bielika. Zwierze w azylu dla ptaków przebywało prawie rok, gdzie dochodziło do siebie.

Andrzej Kruszewicz – dyrektor warszawskiego zoo powiedział, że jest to dorosły ptak, który wcześniej żył na wolności i polował. Do ptasiego azylu orlica trafiła z Przeorska koło Tomaszowa Lubelskiego w marcu 2018 roku. Uratowali ją leśnicy, którzy znaleźli samicę podtrutą i przekazali pod opiekę lubelskiej Fundacji Epicrates. To oni odkryli, że orlica ma również dwie rany postrzałowe. Jedną z kul udało się wyjąć od razu. Drugą aby wyjąć trzeba było przeprowadzić operację w Warszawie.

Po roku leczenia i rehabilitacji, orlica doszła do takiego stanu, że można było wypuścić ją na wolność i wprowadzić do naturalnego środowiska. Wypuszczenie nastąpiło w rewirze lęgowym do którego zapewne orzeł powróci.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.