Pierwszaki odwiedziły nowodworską komendę

W tym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Łomnej odwiedzili nowodworską Komendę Policji. Najmłodsi mieli okazję poznać pracę policjantów, a także usłyszeć jakie zadania realizują funkcjonariusze poszczególnych pionów. Zwiedzili stanowisko kierowania i pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Największą atrakcją była dla nich możliwość obejrzenia i przymierzenia elementów wyposażenia i umundurowania policyjnego.

12 grudnia 2022 r. uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Łomnej odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się na czym polega codzienna służba mundurowych. Oficer prasowa opowiedziała uczniom o różnych ścieżkach rozwoju i kariery zawodowej, w poszczególnych pionach służb mundurowych. Dzieci zobaczyły z bliska stanowisko kierowania oraz dowiedziały się, jaką funkcję pełni oficer dyżurny nowodworskiej komendy, a także w jakich przypadkach należy zadzwonić na nr alarmowy 112. Pierwszoklasiści odwiedzili również pomieszczenia dla osób zatrzymanych i dowiedzieli się, kto i z jakiego powodu trafia do takiego miejsca.

Najmłodsi na własne oczy zobaczyli, jak wyglądają odciski palców, jakie ślady zostawiają ludzie i jak można je zabezpieczyć oraz wykorzystać w pracy policyjnej. Sami też mieli możliwość pod okiem policjantki wykonać własne odciski linii papilarnych. Jednym z kluczowych punktów wizyty była możliwość obejrzenia z bliska elementów wyposażenia policyjnego, wykorzystywanego podczas codziennej służby. Pierwszaki bardzo chętnie przymierzały również policyjne umundurowanie.

Wizyta uczniów była także okazją do porozmawiania na temat bezpieczeństwa, szczególnie w okresie zimowym. Przypomniano dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz na drodze. Policjantki prowadzące zajęcia opowiedziały również dzieciom o korzyściach, jakie niesie za sobą noszenie elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej. Na koniec każdy z uczestników zajęć otrzymał odblask, aby był jeszcze lepiej widoczny na drodze, szczególnie teraz, kiedy szybko zapada zmrok.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.