Piknik rodzinny „Zdrowo, Aktywnie, Ekologicznie”

4 września na boisku przy Szkole Podstawowej w Zakroczymiu odbył się Piknik rodzinny „Zdrowo, aktywnie, ekologicznie” zorganizowany wspólnie przez Gminę Zakroczym i Gminny Ośrodek Kultury w Zakroczymiu. Sobotnie wydarzenie było świetną okazją do wspólnej zabawy. Pogoda dopisała, a różnorodność atrakcji sprawiła, że każdy, bez względu na wiek, mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Bo zgodnie z hasłem pikniku było zdrowo, aktywnie i ekologicznie.

Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia była niewątpliwie promocja szczepień przeciw COVID-19. Zorganizowaliśmy mobilny punkt szczepień i dystrybuując ulotki zachęcaliśmy do zaszczepienia się wszystkich niezdecydowanych podkreślając, że to ostatni moment aby nabyć odporność jeszcze przed jesienią.

Dużym zainteresowaniem cieszył się plenerowy punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 oraz punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze”, w którym można było uzyskać szczegółowe informacje o realizowanym przez Gminę programie, dofinansowującym działania przyczyniające się do poprawy jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych.

Podczas pikniku nie zabrakło również wielu aktywności i wydarzeń sportowych zorganizowanych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W zaaranżowanym miasteczku rowerowym, pod okiem doświadczonych instruktorów, przy wykorzystaniu profesjonalnych przeszkód rowerowych, można było doskonalić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Duże emocje, w szczególności wśród najmłodszych uczestników, wzbudziło rowerowe przedstawienie artystyczne w wykonaniu Jonasza Pakulskiego – profesjonalnego akrobaty rowerowego, uczestnika X edycji Programu „Mam Talent”.

Przygotowany sprawnościowy tor przeszkód cieszył się zainteresowaniem dzieci, które motywowane przez rodziców wytrwale walczyły o najlepszy czas. Na konie zawodów najlepsi uczestnicy zostali obdarowani nagrodami, które zostały wręczone przez p. Artura Ciecierskiego – Burmistrza Zakroczymia.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w warsztatach kreatywnych i ekologicznych prowadzonych przez Martę Maliszewską i Annę Tomaniak. Ozdabiały ekotorby, a w ramach zajęć z upcyklingu przerabiały pojemniczki po jogurtach na wazoniki i kubeczki na kredki. Grały również w kamienne kółko i krzyżyk, ozdabiały domki do malowania kredą, tworzyły obrazki z gwoździ i włóczki, a z dużej, drewnianej procy strzelały pluszakami do wieży z kartonów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty z wyplatanie koszyczków wiklinowych, prowadzone przez p. Karolinę Małek. Każdy uczestnik, który spróbował przygody z plecionkarstwem wrócił do domu z własnym wiklinowym koszyczkiem na skarby.

W zaaranżowanej strefie zdrowia, udzielane były porady dietetyczne, a przy użyciu specjalnej wagi z elektrodami, można było wykonać analizę składu ciała wskazującą m.in. ilość tkanki tłuszczowej, poziom nawodnienia organizmu, masę mięśniową czy wiek metaboliczny. Na stoisku można było również skosztować zdrowych i niskokalorycznych specjałów, prezentowanych w ramach cateringu dietetycznego i diety pudełkowej.

W strefie relaksu, w ramach jubileuszowej, dziesiątej już edycji Narodowego Czytania, nasza Gminna Biblioteka zorganizowała kiermasz książki. W tym roku w ramach akcji czytaliśmy „Moralność Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

Ogromną popularnością, nie tylko dzieci ale również dorosłych cieszył się również pokaz sprzętu wojskowego oraz szkolenia instruktażowe z zakresu udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez żołnierzy z 65 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku.

Na zapoczątkowanym „Zakroczymskim kiermaszu rozmaitości” czyli wystawie rękodzieła i produktów lokalnych, lokalni wytwórcy zaprezentowali swoje produkty i prace. Na stoiskach można było obejrzeć i kupić m.in. serwetki robione szydełkiem, torebki zapachowe, ceramiczne miseczki, patery i magnesy, świece do aromaterapii, kwiaty i dekoracje z papieru, wianki ze styropianu, dekoracje na drewnianych obręczach, meble drewniane w formie zwierząt do domu i ogrodu, rzeźby w drewnie inspirowane przyrodą (ptaki, ślimaki, krety, zające) a także syropy, miody, sosy oraz owocowe i warzywne przetwory.

Wydarzenie zakończyło się wręczeniem pucharów i dyplomów amatorskim drużynom rozgrywającym mecze piłki nożnej.

Gmina Zakroczym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.