PKP Intercity wprowadza Strefy Ciszy do kolejnych pociągów

Strefy Ciszy znane z pociągów Pendolino pojawią się w ramach pilotażu w kolejnych elektrycznych zespołach trakcyjnych. Od 4 września br. będą mogli z nich skorzystać pasażerowie popularnych PesaDARTÓW i Flirtów, które jeżdżą w kategorii InterCity. Ruszyła już przedsprzedaż biletów na miejsca w Strefach Ciszy.

PKP Intercity wprowadziło Strefy Ciszy jako pierwszy przewoźnik w Polsce. Usługa zadebiutowała na pokładach obsługiwanych pojazdami Pendolino składów kategorii EIP (Express InterCity Premium) w kwietniu 2016 r. Od samego początku cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem – do tej pory skorzystało z niej blisko 3 mln pasażerów.

Strefa Ciszy to wydzielony obszar w pociągu przeznaczony dla podróżnych potrzebujących ciszy oraz szanujących to, że inni również chcą podróżować w spokoju. Niepożądane są tutaj m.in. rozmowy przez telefon, głośne słuchanie muzyki czy używanie dzwonków i dźwięków w urządzeniach elektronicznych.

Pilotaż nowej usługi w kolejnych elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT) przewoźnika ruszy 4 września br. Bilety w przedsprzedaży są dostępne od 5 sierpnia br. Zarówno w pociągach Flirt (ED160), jak i PesaDART (ED161) Strefa Ciszy będzie zlokalizowana w 8. członie. W składach ED160 obejmie ona 20 miejsc siedzących, a w ED161 – 32. Przestrzeń zostanie oznaczona specjalnymi naklejkami, a o panujących w niej zasadach przypominać będą symbole umieszczone przy siedzeniach oraz slajdy na ekranach. Co ważne, usługa jest bezpłatna – cena biletu za przejazd w Strefie Ciszy jest taka sama jak cena biletu w 2. klasie.

Pociągi Flirt i PesaDART jeżdżą w kategorii InterCity (IC), m.in. na trasach Kraków – Warszawa – Olsztyn, Bielsko-Biała – Łódź – Gdynia, Warszawa – Bydgoszcz, Wrocław – Lublin, Bydgoszcz – Rzeszów, Łódź – Warszawa.

Strefy Ciszy już od kilku lat świetnie sprawdzają się w składach Pendolino. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom osób, które cenią sobie odpoczynek, pracę lub naukę w ciszy i pilotażowo wprowadzić rozwiązanie dla nich w kolejnych pociągach. Jesteśmy przekonani, że podróżni docenią to udogodnienie – mówi Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Odpowiedź na sugestie pasażerów
Wprowadzenie Stref Ciszy w PesaDARTACH i Flirtach to odpowiedź na inicjatywy zgłaszane przez uruchomiony kilka miesięcy temu formularz dla miłośników kolei. Powstał on z myślą o osobach, które mają podstawową wiedzę na jej temat i które chcą podzielić się swoimi pomysłami czy spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania PKP Intercity. Na podstawie zgłoszeń możliwe jest implementowanie nowych rozwiązań czy modyfikacja dotychczasowych. Wszystko po to, aby stale zwiększać zadowolenie pasażerów z podróży.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.