Po kontroli drogowej na 5 miesięcy trafił do aresztu

W piątek czosnowscy mundurowi zatrzymali 25- latka z powiatu nowodworskiego. Podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. Ponadto wsiadł za kierownicę, mimo orzeczonego dożywotnio zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu dodatkowo kara 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od interwencji, jaką 20 stycznia br. przed godz. 22:00 podjęli na ul. Lercha mundurowi z Komisariatu Policji w Czosnowie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowe mitsubishi. Kierujący autem 25- latek był bardzo niespokojny. Wkrótce wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Powodem był wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

To jednak nie koniec. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie mundurowi ustalili, że 25- latek jest poszukiwany przez nowodworski sąd. Do odbycia miał karę 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Został zatrzymany przez policjantów, a następnie trafił do jednostki penitencjarnej.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.